Atölyelerimiz

Özel Sincap Motivasyon Eğitim Kurumları

Müzik Atölyesi
Erken müzik eğitimi programı olan orf eğitimi ile çocuğun duygularını ritim, müzik ve hareketle anlatabilmeyi desteklemektedir. Müzik atölyemizde yaratıcı ses çalışmaları, ritmik ve tonal kavramları tanıma çalışmaları yapılmaktadır.

Fen-Doğa ve Matematik Atölyesi
Çocuklarımızla yapılan fen, doğa, matematik çalışmaları ve deneyler ile bilimsel olaylara karşı daha duyarlı hale gelmelerini sağlamakta ve yaparak yaşayarak öğrenmelerini hedeflemektedir.

Sanat Atölyesi
Sanat atölyesinde çocuklarımızın iç ve dış dünyaları arasında kurdukları bağları yaptıkları resim, seramik, hamur, kolaj boyama, tahta boyama, parmak boyama, oyun hamuru, baskı çalışmaları vb. etkinlikler ile çocukların el becerilerini, hayal güçlerini, yaratıcılıklarını ve sanatsal yönlerini geliştirir.

Modern Dans ve Yaratıcı Drama Atölyesi
Okulumuzda bale eğitimi klasik müzik eşliğinde yapılır. Bu durum çocuğun, müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar. Bu sayede çocuk müziğe nasıl eşlik etmesi gerektiğini öğrenir. Çocuklar balede belli, masal karakterlerini canlandırırlar. Masallarda ve hikayelerde yer almak, hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlar. Bu alanda özel yeteneği keşfedilen çocuklar daha yoğun akademik çalışmalara yönlendirilirler.

Kodlama ve Algoritma
Sincap Motivasyon Anaokulu Kodlama eğitimi ile öğrencilerimize matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar, ve tasarım odaklı düşünebilme becerisi kazandırmayı hedefler. Algoritma bir problemi çözmek için izlenmesi gereken yolun adım adım olacak şekilde açık, düzenli ve sıralı şekilde ifade edilmesidir. Algoritmaların en temel özellikleri bir başlangıç noktasından başlayarak bitiş noktasına doğru adım adım ilerlemesidir. Amacımız öğrencilerimizin algoritmik düşünce yetisine sahip olarak olayları artısı ve eksisi ile kurgulamasıdır. Çocuklarımızın bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olarak yetişmelerini hedeflediğimiz bu atölyede Bilgisayar Mühendisleri tarafından eğlenceli aktivitelerle aktarılmaktadır.

Değerli öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için Covid-19 salgını süresince düzenli aralıklarla okulumuzu steril hale getirdiğimizi belirtmek isteriz. Çalışanlarımızın tamamı maske, siperlik ve eldiven gibi tedbirleri kullanarak çocuklarımıza güvenli eğitim koşullarını sağlayarak okulumuzda hizmet vermeye devam etmektedir.
Detaylı bilgi için: 0850 302 99 99
Sosyal medyada sizlerleyiz.
Takipte Kalın!